Uwagi

porządkowe

Szanowni Rodzice

09 marca 2018

Trenujemy razem już prawie 5 miesięcy. Do tej pory kontaktowałem się z Państwem wyłącznie przez sms i ograniczało to przekaz informacji do krótkiej formy. 5 miesięcy to wystarczający czas aby poznać Państwa Dzieci jak i wyszczególnić pewne kwestie porządkowe na treningu. Zatem:

1. Dzieci wprowadzamy na salę gimnastyczną w godzinie rozpoczęcia treningu, nie wcześniej. Przed pierwszym treningiem muszę przygotować salę i wpuszczone wcześniej pociechy nie pozwalają mi się skupić na odpowiednim przygotowaniu treningu, złożeniu siatek do siatkówki, rozstawieniu sprzętu itp. Następne grupy wchodzą na salę po opuszczeniu jej przez trenujących wcześniej. Każda grupa ma prawo do pełnego treningu w optymalnych warunkach.

2. Proszę zadbać o to, żeby dziecko załatwiło swoją potrzebę przed treningiem. Proszę dopytać dziecko czy aby napewno nie potrzebuje do ubikacji, gdyż w czasie treningu nie jestem w stanie mieć na oku dziecka, które opuszcza salę i schodzi po schodach do ubikacji. Trudno sobie również wyobrazić, że dziecko musi iść za potrzebą, a ja nie pozwalam mu wyjść.

3. Do picia na trening dajemy dzieciom tylko i wyłącznie wodę niegazowaną. Nie soczki, herbatki, a już napewno oranżady. Woda jest najłatwiej przyswajalna, bez cukru nie powoduje dalszego pragnienia, a także rozlana jest łatwa wytarciu i nie zostawia lepkich plam na parkiecie.

4. Na trening ubieramy stroje Beskidzkiej AP. Część dzieci dalej przychodzi w innych strojach i "oszczędza" stroje treningowe.

5. Proszę ćwiczyć z dziećmi wiązanie butów. Proszę mi wierzyć, że w czasie 1 godziny treningu jak zawiążę 20 razy buta, to tracę na to jakieś 10-15 minut i cierpi na tym cała grupa. W miarę możliwości niech dzieci zakładają buty bez sznurówek. O ile jeszcze zrozumiem sytuację u najmłodszych dzieci to już w grupie 8 i 9 lat wszystkie dzieci powinny wiązać buty samodzielnie.

6. Zgodnie z regulaminem Beskidzkiej AP, Rodzic jest zobowiązany do informowania trenera o nieobecności dziecka... do tej pory nie wszyscy to robią.

Poniżej przedstawiam strukturę rzeczową treningu, czyli na jakie aspekty jest kładziony nacisk w danej grupie szkoleniowej:


gr. G1

1. dyscyplina
2. motoryka czyli sprawność ogólna
3. gry i zabawy z piłką
4. technika ogólna


gr. F2

1. dyscyplina
2. motoryka czyli sprawność ogólna
3. gry i zabawy z piłką
4. technika ukierunkowana
5. sparingi i turnieje


gr. F1

1. motoryka czyli sprawność ogólna
2. gry
3. technika ukierunkowana
4. działania grupowe
5. sparingi i turnieje

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę i troskę Trener Bartek